1. Anasayfa
 2. Oyun

Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri
0

Call of Duty: Warzone, Infinity Ward ve Raven Software tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan 2020 yılında piyasaya sürülen ücretsiz bir battle royale video oyunudur. Oyun, 2019’daki Call of Duty: Modern Warfare’in bir parçasıdır, ancak satın alınmasını gerektirmez.

Oyunda, 150 oyuncu 3 veya 4 kişilik takımlar halinde Verdansk adlı kurgusal bir şehirde savaşır. Oyuncular, harita üzerinde rastgele olarak dağıtılan silahlar, zırhlar ve diğer ekipmanları toplayarak hayatta kalmaya çalışırlar. Oyun alanı zamanla daralır ve oyuncular birbirine yaklaşır. Son hayatta kalan takım veya oyuncu zafer kazanır.

Warzone, iki farklı oyun modu sunar:

 • Battle Royale: Bu modda, oyuncular hayatta kalan son takım veya oyuncu olmak için savaşır. Oyun alanı zamanla daralır ve oyuncular birbirine yaklaşır.
 • Plunder: Bu modda, oyuncular en çok parayı toplamak için yarışır. Oyuncular, harita üzerinde bulunan kasaları açarak veya diğer oyuncuları öldürerek para kazanabilirler.

Warzone, piyasaya sürüldüğünde büyük bir başarı elde etti. Oyun, 2020’nin en çok satan oyunlarından biri oldu ve 100 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Oyun, eleştirmenlerden de olumlu eleştiriler aldı.

Warzone, battle royale oyun türünün en popüler temsilcilerinden biri olmaya devam etmektedir. Oyun, ücretsiz olarak sunulması, çeşitli oyun modları ve geniş oyuncu kitlesi sayesinde geniş bir popülerlik kazanmıştır.

Call of Duty Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri

Özellik Değer
İşletim Sistemi Windows 10 64 Bit
İşlemci Intel Core i3-6100 / Core i5-2500K veya AMD Ryzen 3 1200
Bellek 8 GB RAM
Ekran Kartı DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon RX 470
VRAM 2 GB
Depolama 125 GB

Bu sistem gereksinimleri ile oyunu düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. Oyunu daha yüksek ayarlarda oynamak için daha güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

Call of Duty Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri

Özellik Değer
İşletim Sistemi Windows 10 / 11 64 Bit
İşlemci Intel Core i5-6600K veya AMD Ryzen 5 1400 ve üzeri
Bellek 12 GB RAM
Ekran Kartı DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 ve üzeri
VRAM 4 GB
Depolama 125 GB

Bu sistem gereksinimleri ile oyunu orta ayarlarda oynayabilirsiniz. Oyunu daha yüksek ayarlarda veya daha iyi performansla oynamak için daha güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

Call of Duty Warzone Çıkış Tarihi

Call of Duty Warzone‘un ilk çıkış tarihi 10 Mart 2020‘dir. Oyun, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürüldü.

Call of Duty Warzone Mobile’ın ilk çıkış tarihi 15 Mayıs 2023 olarak planlanmıştı. Ancak, oyunun çıkış tarihi 2024 yılının ilkbahar aylarına ertelendi.

Dolayısıyla, Call of Duty Warzone’un mevcut çıkış tarihi şu şekildedir:

 • Call of Duty Warzone: 10 Mart 2020
 • Call of Duty Warzone Mobile: 2024 ilkbahar ayları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili