1. Anasayfa
 2. Yapay Zeka

Dropbox, Dash Yapay Zeka Tabanlı Arama Motoru

Dropbox, Dash Yapay Zeka Tabanlı Arama Motoru
Dropbox Dash Yapay Zeka Tabanlı Arama Motoru
0

Dropbox, Dash Yapay Zeka Tabanlı Arama Motoruyla İşlevsellik Yükseliyor! Detaylar İçin Tıklayın!

Dropbox, yapay zeka destekli yeni evrensel arama aracı olan Dash‘ı duyurdu. Dash, Google Workspace, Slack, Asana, Trello, Outlook, Salesforce, Airtable, JIRA gibi farklı entegre hizmetlerde depolanan dosyaları bulmak için tek bir arama çubuğu sunuyor.

Dropbox, Dash’in kullanıcıların içerik paylaşması, toplantılara katılması veya takım arkadaşlarının geçmişte paylaştığı bir belgeyi bulması gibi günlük görevlerdeki değerli zamanlarını tasarruf etmek amacıyla tasarlandığını belirtiyor.

Dash, Dropbox‘ın Command+E adlı şirketi satın almasının ardından geliştirilmiş bir üründür. Bu satın alma, uygulamaları başlatmak, kişilere mesaj göndermek ve yerel olarak veya bulutta belgeleri bulmak için tek bir kısayol sunmayı hedeflemektedir. Dash, bu birleşme sayesinde hayata geçirilen bir başarı örneğidir.

Dropbox, yapay zeka destekli yeni evrensel arama aracı Dash’ı tanıttı. Dash sayesinde, dosyaları kısmi bir dosya adıyla bile arayabilmek mümkün. Ancak, tüm uygulamaları ve hizmetleri manuel olarak bağlamanız gereken bir kurulum süreci bulunuyor.

Dash, bir masaüstü uygulamasının yanı sıra, Yığınlar adlı akıllı koleksiyonlarda önemli URL’leri ve dosyaları kaydetmenizi ve düzenlemenizi sağlayan bir tarayıcı uzantısı da sunuyor. Ayrıca, evrensel arama aracına erişmek, kaydedilen yığınları görüntülemek, toplantı başlatmak ve son çalışmalara kısayollar sağlamak için tek bir gösterge paneli sunuluyor.

Dropbox Dash şu anda beta aşamasında ve araçtan faydalanmak için bir bekleme listesine katılmanız gerekiyor. Şirket ayrıca, Dash’e gelecekte yapılacak güncellemelerin soruları yanıtlama ve ilgili içeriği gösterme yeteneği sunacağını da belirtti.

Ayrıca, şirket büyük belgeleri özetleyebilen Dropbox AI adlı bir başka aracı da kullanıma sundu. Bu araç, doğal dilde soruları yazarak uzun belgelerden belirli bilgilere erişmeyi sağlıyor. Şu anda tek tek dosyalar için çalışan bu özellik gelecekte klasörlere ve tüm Dropbox hesaplarına da genişletilecek. Dropbox AI şu anda ABD’deki tüm Pro müşterileri ve seçili Dropbox Teams kullanıcıları tarafından test edilebilir durumda.

Dropbox Dash Özellikleri

Dropbox Dash, Dropbox’un üretkenliği artırmaya yönelik yapay zeka destekli evrensel bir arama aracıdır. Makine öğrenmesini temel alan Dash, siz kullanırken sürekli olarak öğrenip gelişerek verimliliğinizi artırır.

Dash’in özellikleri şunları içerir:

 1. Tek bir arama çubuğuyla her şeye erişim: Tarayıcınızda ve masaüstünüzde tüm içeriğinizi ve toplantılarınızı kolayca bulabilir ve yönetebilirsiniz.
 2. Tüm uygulamalarda içeriği anında bulma.
 3. Aynı arama çubuğundan toplantıları başlatma.
 4. Dropbox Dash yığınları ile içeriği gruplama: Yığınlar, çalışmaları, bağlantıları, e-postaları, mesajları ve notlar ve özetlerle birlikte daha fazlasını tek bir yerde gruplama olanağı sağlayan bir organizasyon sistemidir.
 5. Zamanla yeni yığınlar ve ek içerik önerileri alabilirsiniz.
 6. Yığınları Dropbox oturum açması olan paydaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
 7. Birleşik bir merkezin gücünü deneyimleme: Dropbox Dash başlangıç sayfasında evrensel arama, yığınlar ve görevler ve yaklaşan toplantılar için bir akış bulunur.

Dropbox Dash şu anda beta aşamasındadır ve araçtan faydalanmak için bir bekleme listesine katılmanız gerekmektedir. Dash’e gelecekte yapılacak güncellemelerin ise daha fazla soruyu yanıtlama ve ilgili içeriği gösterme yeteneği getireceği belirtilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım