fbpx

Yüksek Kaliteli Videolar İçin: En İyi 10 Stok Video Sitesi

Yüksek Kaliteli Videolar İçin: En İyi 10 Stok Video Sitesi
Okunuyor Yüksek Kaliteli Videolar İçin: En İyi 10 Stok Video Sitesi
0 / 5 Ortalama: 4.89 Toplam: 9

Stok Video Sitesine mi ihtiyacınız var?. Ücretli ve ücretsiz 10 farklı stok video sitesini derledik. İlgi çekici videolar ve YouTube videolarınız için sinematik geçişler söz konusu olduğunda, stok video siteleri en iyi seçeneklerden birisidir.

Her biri, farklı yaratıcı amaçlar için videolar ve aynı zamanda stok görüntüler için farklı ödeme yolları sunuyor.

VideoHive & Envato Elements

envato-elements

VideoHive ve Envato Elements, Envato‘nun stok video siteleridir. Envato Elements, milyonlarca stok medyanın sınırsız olarak indirilmesini sağlayan abonelik sistemine sahip bir hizmettir.

Envato, After Effects, Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro, Apple Motion ve DaVinci Resolve için stok görüntüleri, hareketli grafikler ve video şablonları sunar. VideoHive fiyatları değişiklik gösterir, ancak çoğu video 50 doların altındadır.


Storyblocks

storyblocks-video-stock
Storyblocks, görüntüler, hareketli arka planlar, After Effects için şablonlar, ses örnekleri ve görüntülerle dolu, telifsiz bir stok medya sitesidir. Hizmetin Maker aracıyla stok medyayı bile düzenleyebilirsiniz.

Storyblocks’un hizmet sistemi abonelik tabanlıdır, bu nedenle stok videoları indirmek için üye olmanız gereklidir.


Adobe Stock

adobe-stock-video-stock
Adobe Stock, Photoshop, Premiere Pro, After Effects ve Illustrator yapan aynı şirkete ait büyük bir stok medya kütüphanesidir. Kütüphane, stok videoların yanı sıra Adobe uygulamaları, yazı tipleri ve 3D modeller için fotoğraflar, çizimler, vektörler, ses dosyaları, şablonlar ve eklentileri de içerisinde barındırır.

Tek tek videoların fiyatları HD video başına 79,99 dolardan başlar, ancak 4K çözünürlük için iki katından fazladır.


Shutterstock

shutterstock-video-stock
Shutterstock, en çok bilinen telifsiz stok görsel sağlayıcılarından biridir, ancak büyük kütüphaneleri aynı zamanda çok çeşitli başka medyalar da içerisinde barındırmaktadır: görüntüler, müzik, sosyal medya ve baskı için şablonlar, 3D modeller, ve çeşitli eklentiler.

Stok videolar için fiyatlandırma, SD video başına 60 dolardan başlar, fakat ödemenin başka yolları da vardır.


iStock

istock-video-stock
iStock, haber amaçlı görsel koleksiyonlarıyla tanınan Getty Images‘a ait geniş bir stok medya sitesidir. Getty Images ve iStock markaları arasında Getty Images, en büyük stok görsel, video, illüstrasyon ve müzik koleksiyonlarından birine sahiptir.

Rakipleri gibi iStock da size video klipler için birkaç farklı ödeme yöntemi sunar.

Videolar, iStock’un Essentials veya Signature koleksiyonlarının bir parçasıdır. Essentials kliplerinin her biri 60$ veya 6 krediye mal olurken, Signature kliplerinin her biri 170 $ veya 18 krediye mal olur. Video indirmelerini içeren bir abonelik planı vardır. Bunun için fiyatlandırma ayda 199$‘dan başlar ve ayda 10’a kadar indirmeye izin verir.

İlgili İçerikler:

Pond5

pond5-video-stok-sitesi
Pond5, geniş bir stok medya koleksiyonu da sunan birinci sınıf stok video sitesidir. Bunlara müzik, ses efektleri, After Effects için şablonlar, fotoğraflar, vektörel çizimler, PSD dosyaları ve 3D de dahildir.

Stok videolar için ödeme yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Video başına satın alma, video başına en az 25$, bazı içeriklerin her biri 100$ veya daha fazla.

Ayrıca aylık 199$ veya yıllık 999$‘dan abonelik satın alınabilir. Bu, sistemde kullanılmayan indirmelerin bir sonraki aya devredilmesiyle ayda 10 indirmeye kadar izin verir.


Pixabay

pixabay-video-stok-sitesi
Pixabay, videolar, resimler, illüstrasyonlar, vektörler, müzik ve ses efektlerinide içerisinde barındırarak milyonlarca ücretsiz stok medya içeren büyük bir kütüphanedir.

Tüm çekimler telifsizdir, bu nedenle burada bulduğunuz stok videolar ticari amaçlarla kullanmakta serbesttir.


Pexels

pexels-stok-video-siteleri

Pexels, ücretsiz stok medya kütüphanelerinden birisidir. İçerisinde videolar ve resimler sunmaktadır.

Pexels’in tüm stok medyaları telifsizdir, bu nedenle lisanslama konusunda endişelenmenize gerek yoktur.


Vimeo Stock

vimeo-stock-stok-video-siteleri

Vimeo Stock, video barındırma platformu Vimeo tarafından sunulan telifsiz stok görüntülerin bir kütüphanesidir. Bu sitedeki çoğu videonun maliyeti HD için 79$ veya 4K için 199$, ancak bazıları 499$‘dan fazladır.

Vimeo’nun video barındırma planlarından birine abone olursanız %20 indirim alırsınız.


Videezy

videezy-stok-video-siteleri

Videezy, kapsamlı bir stok görüntü kütüphanesi sunan bir stok medya sitesidir. Hazır stok videolar, vektörler ve Photoshop fırçaları gibi araçları içerisinde barındıran bir web sitesidir.

Videezy, indirdiğiniz görüntüleri nasıl kullanmanıza izin verildiğini belirleyen dört lisans türüne sahiptir. En çok kullanılan abonelik sistemi, standart veya Pro’dur.

Standart abonelik sisteminde, videoları ticari projelerde kullanabilirsiniz, fakat atıfta bulunmanız gerekir.

Profesyonel abonelik sisteminde ise, videolar atıf gerektirmez ve lisans, videolarda görünebilecek reklamları kaldırır. Profesyonel videolar 1 kredi için 19$, 5 kredi için 39$ ve 10 kredi için 49$ tutarında krediyle satın alabilirsiniz.

İlgili İçerikler:
Yorum Yap