1. Anasayfa
 2. Yapay Zeka

En İyi 15 Yapay Zeka Sanat Üreticisi

En İyi 15 Yapay Zeka Sanat Üreticisi
En İyi 15 Yapay Zeka Sanat Üreticisi
0

Yapay zeka teknolojisi, sanat ve tasarım gibi birçok alanda hızla yayılmaktadır. Ünlü sanatçıların eserlerini görmüş olabilirsiniz ancak yapay zeka ile oluşturulmuş aynı derecede harika eserleri gördünüz mü?

Bu içeriğimizde, internette bulabileceğiniz en ilginç yapay zeka sanat oluşturucularının bir derlemesidir. Her araç kendine özgü özellikleri ve uzmanlıklarına sahiptir. Ayrıca, araçları deneyerek kendinizi de incelemenizi öneririz.

1. Runway

Runway, yapay zeka teknolojisiyle çalışan tam bir içerik yaratma aracıdır. Çalıştığınız bir video veya resim olması fark etmez, araç sizin üretimlerinizi geliştirmek için harika özellikler sunar.

Runway, yapay zeka büyüsü araçları kullanarak resim ve video düzenleme ve içerik oluşturma özellikleri sunar. Bu araçlar arasında video veya sesin arka planını kaldırma, nesneleri çıkarma veya çizme, video içindeki herhangi bir nesnenin hareket izleme, otomatik ritim algılama, gürültü kaldırma ve altyazı ekleme gibi birçok özellik bulunmaktadır.

2. Artbreeder

Artbreeder, yapay zeka teknolojisiyle farklı formlarda sanat yaratan bir araçtır. En yaratıcı görsel koleksiyonlardan, orijinal sanat oluşumuna kadar, bu araç çok şey yapabilir.

Araç içindeki görsel kütüphaneden herhangi bir resmi seçebilir ve farklı özellikleri özelleştirerek kendi remix’inizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, resimlerinizden ilginç kolajlar oluşturabilirsiniz.

Splicer özelliği, bir anne resmini kullanarak yaratıcı portreler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, resimlerinizi geniş bir toplulukla paylaşabilir ve diğer sanatçılarla işbirliği yapabilirsiniz.

3.Canva AI Image Generator

Popüler içerik yaratma aracı Canva, yapay zeka ile çalışan bir görsel oluşturucu aracına sahiptir. Bu özellik hakkında ilginç olan şey metin ekleyebilmeniz ve keyifli bir görsel oluşmasını sağlamasıdır.

Ayrıca, oluşan görsellere 2D veya 3D farklı tarzlar uygulayabilirsiniz. Ayrıca, araç içindeki resim düzenleyicisinde efektler ekleyebilir ve metin, grafikler vb. gibi özellikleri değiştirebilirsiniz

4. Jasper

Jasper, sade birkaç basit adımda harika sanat resimleri ve video içeriği oluşturmanıza izin verir. Sosyal medya profilleri, sanat projeleri, online reklamlar veya sadece eğlenmek için içerik yaratabilirsiniz.

İçeriğiniz için bir açıklama, tarz, ortam, ruh ve ilgili anahtar kelimeler ekleyerek, kendi vizyonunuzun neredeyse aynısını sadece birkaç saniye içinde elde edebilirsiniz.

Oluşan resimleri kişisel veya ticari herhangi bir projede kullanabilirsiniz. Ayrıca, site, aracın en iyi sonuçlarını elde etmeniz için iyi bir bilgi tabanına sahiptir.

5. NightCafe

NightCafe, metin açıklamaları aracılığıyla büyüleyici görüntüler oluşturmak için yapay zeka sanat yaratıcısıdır. Belirli anahtar kelimeler ekleyebilir ve verilen tarzlardan birini seçerek sadece birkaç saniye içinde çalışacak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir görüntü oluşturduğunuzda, “Geliştir” seçeneği aracılığıyla vizyonunuza göre değiştirebilirsiniz. NightCafe‘in en ilginç yanı, sanatçılarla işbirliği yapabileceğiniz veya işlerinizi paylaşabileceğiniz etkin bir topluluktur. Ayrıca, güçlü kullanıcılar için birçok toplu işlem aracı da vardır.

6. Stable Diffusion

Stable Diffusion, gizlilik odaklı yapay zeka destekli metin-resim oluşturucusudur. Her türlü girdi aracılığıyla inanılmaz derecede fotoğraf gerçekçi resimler oluşturabilir ve sonuçları da değiştirebilirsiniz.

GPU üzerinde çalışan yapay zeka sayesinde, resimleri oluşturmak sadece birkaç saniye sürer ve resimler yüksek kalitede üretilir. Ayrıca, site, idealleştirmek için size yardımcı olmak için 9 milyon öneri içeren bir veritabanına sahiptir.

Gizlilik açısından, araç kişisel bilgilerinizi toplamadığını veya kullanmadığını iddia ediyor.

7. Photosonic by Writesonic

Photosonic, metinli öneriler aracılığıyla ilginç görseller oluşturmanıza olanak tanır. Resimler, 3D, çizgi filmler, SiFi, illüstrasyonlar vb. farklı kategorilerden bir görüntü oluşturabilir ve sonuçları sadece birkaç saniye içinde elde edebilirsiniz.

Projelerinizde, hikaye panolarınızda, dijital reklamlarınızda veya sadece eğlenmek için kullanabileceğiniz görseller oluşturur. Oluşan görseller herhangi bir ticari veya kişisel projede kullanılabilir.

Araç, mevcut görselleri metin notları veya filtreler ekleyerek veya değiştirerek arttırmak için size birçok seçenek sunar.

8. DALL-E 2

DALL-E 2 ile ilginç ve sanatsal görseller oluşturmak için sınırsız olasılıklar var. Bu metin-resim aracı, fikirleri, özellikleri ve tarzları birleştirerek yaratıcı içerik oluşturmak için yapay zeka teknolojisini kullanır.

DALL-E 2‘nin en ilginç özelliklerinden biri, belirli bir görseli, birçok olasılık ile ilgili orijinal resmin dışında genişletmesidir. Ayrıca, gerçekçi düzenlemeler aracılığıyla görsel içinde nesneler ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

9.Midjourney

Bağımsız bir araştırma laboratuvarı olan Midjourney, yaratıcılık ve insan hayal gücünün sınırlarını genişletmek amacıyla geliştirilmiş bir yapay zeka programıdır. Akıllı algoritmalar aracılığıyla, kullanıcılar gerçekçi ve yüksek kaliteli görselleri hızlı bir şekilde oluşturabilirler.

Topluluk sergilerinde çok yetenekli sanatçılar tarafından araç aracılığıyla oluşturulan çalışmaları içeren büyük bir depo vardır.

Birçok sanatçı, sanatsal konseptlerinin hızlı prototiplerini oluşturmak için kullanır. Hatta ünlü Economist dergisi Haziran 2022 kapak tasarımını Midjourney aracılığıyla gerçekleştirdi.

10. Fotor GoArt

Fotor, online fotoğraf düzenleyiciler arasında popüler bir isimdir. GoArt, Fotor tarafından geliştirilen yapay zeka tabanlı bir araçtır. Basit görüntüleri farklı sanatsal tarzlara dönüştürerek güzel sanat eserleri oluşturur.

Sketch, Van Gogh, Su boyası, Picasso, Fauvizm, Pastel gibi düzinelerce sanatsal tarz arasından seçimler yapabilirsiniz.

11. Deep Dream Generator

İnsan yetenekleri ve yapay zeka teknolojisinin birleşiminden oluşan Deep Dream Generator, metin-resim aracıdır. Basit bir metin önerisi veya anahtar kelime ile görüntünün birleşimini kullanarak istediğiniz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Araç, basit fotoğraflarınızı sanatsal olarak işlenmiş görüntülere dönüştürme özelliğini de sunar. Ayrıca, Deep Dream özelliği, derin sinir ağlarının görüntüyü nasıl gördüğünü görselleştirmenizi sağlar.

12. DeepAI

DeepAI, siyah-beyaz fotoğraf renklendirme aracı gibi farklı yapay zeka tabanlı araçlar sunmaktadır. Sürreal grafik üreteci aracı ile girdiğiniz bir öneriye dayanarak ilginç bir görüntü oluşturmanıza olanak tanır. Oluşturduğunuz görseli sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca aracın bir web site ya da aracın içine entegre edebileceğiniz API‘si de mevcut. Bu özellikle ile ürünlerinize ilginç bir özellik ekleyebilirsiniz.

13. Starry AI

Starry AI, metin önerileri girerek veya temel bir görüntü yükleyerek ilginç sanat eserleri oluşturmanıza olanak tanır.

Seçebileceğiniz üç ana tarz vardır:

 • Altair: Rüya benzeri görüntüler üretir, daha soyut.
 • Argo: Sanatsal ve ürün görselleştirmeleri için idealdir.
 • Argo 2 (Beta): Sanatsal ve ürün görselleştirmeleri için harikadır.

Aynı zamanda tuval boyutu, gerçekçi veya sanat eseri modeli veya çalışma zamanı gibi ayarları değiştirerek en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

14. Dream by Wombo

Bu araç, zeki algoritmaları kullanarak hayali sanat eserleri ve akıllıca görüntüler oluşturmanıza olanak tanır. Analogue, Paint, Comic veya Realistic gibi bir tarz seçebilir ve oluşturma düğmesine basabilirsiniz.

İlham alabileceğiniz yüzlerce topluluk tarafından oluşturulmuş görüntüler mevcut. Ayrıca, bir mobil uygulama olarak mevcut olması nedeniyle, herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda sanat eserleri oluşturabilirsiniz.

15. Imaginaire.cc/gaugan2

Imaginaire, girdiğiniz metin önerisi ve çizdiğiniz bir görüntü dayalı benzersiz bir araçtır. Girdiğiniz görüntüleri rastgele örnekleyebilir veya seçtiğiniz bir tarz temel alabilirsiniz.

Hatta önerinizi çizmeniz veya doodle yapmanız bile mümkündür. Bu aslında çizimlerinizi bir sanat eseri haline dönüştürebildiği anlamına gelir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili