1. Anasayfa
 2. Yapay Zeka

Google, İş Görüşmeleri İçin Mülakat Botunu: Interview Warmup

Google, İş Görüşmeleri İçin Mülakat Botunu: Interview Warmup
0

Bir yabancının önünde konuşmak zorunda kalmak, doğru hal ve hareketin veya yanlış adımın bir kariyerdeki beklentilerinizi etkileyebileceğini bilmek sinir bozucu etkilerindendir. İş görüşmesinden önce konuşmak için eğitimli, yargılayıcı olmayan bir deneme figürünüz olsaydı nasıl olurdu?

Google, işe alım görevlilerinin önünde daha rahat ve kendinden emin olmanız için mülakatlara hazırlanmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir araç olan Interview Warmup / Mülakat Isınma Botu‘nu başlattı. Uygulama, yanıtlarınızı analiz etmek ve daha profesyonel görünmek için iyileştirme yolları önermek için yapay zeka kullanıyor.

Nasıl Kullanılır?

Interview Warmup web sitesine gidin. Uygulamaya Başla’ya tıklayın. Aşağıdaki ekranda kullanıcılardan görüşmeye hazırlandıkları kariyer veya alanı seçmeleri istenecek ve bunu yaptıktan sonra rastgele beş soru sorulacaktır. Ardından başlamak için ya mikrofona konuşun ya da yanıtları yazın. Google’a göre bu sorular kendi alanlarında uzman kişiler tarafından seçilmiştir. Kullanıcılar, web sitesi soruyu okuduktan ve yanıtlarını ifade etmeye başladıktan sonra ‘Cevapla’ya tıklamalıdır.

Mülakat Isınma Botu, UX tasarımı, E-Ticaret, proje yönetimi, Veri Analizi ve IT/BT (Bilgi Teknolojisi) desteğini kapsayan Google Kariyer Sertifikaları ile ilgili yanıtları değerlendirmek için tasarlanmıştır. Ancak, “Bana biraz kendinden bahset” ve “Bir sonraki işinizde ne arıyorsunuz?” gibi genel istemlere verilen yanıtlara baktığı için herkes kullanabilir.

Interview Warmup, tekrar etme eğiliminde olduğunuz sözcüklere işaret eder ve başvurduğunuz işle ilgili bazı sözcükleri değiştirebileceğiniz anahtar terimleri önerir.

Yapay Zeka, kendinizden daha emin hissederek bir röportaja adım atmanızı sağlamak için sınırsız sayıda uygulamaya izin verir. Transkriptleri indirmeyi tercih etmenize rağmen cevaplar Google’ın veritabanına kaydedilmeyecek.

Araç Uyumluluğu

Google Mülakat Isınma Botu, OSX, Windows ve Android için Chrome‘un en yeni sürümlerinin yanı sıra iOS için Safari‘nin en son sürümüyle uyumludur.

Ne Tür Sorular Sorulabilir?

Mülakat Isınma bölümünde üç tür soru vardır:

• Arka plan bilgisi: Önceki eğitim ve deneyim.
• Durumsal: Belirli konuların önceden nasıl ele alındığını ve gelecekte nasıl ele alınabileceği.
• Teknik: Bu kategori bilgi ve yetenekleri kapsar ve yaygın olarak varsayımsal sorunları nasıl ele alınabileceğini araştırmak için kullanılır.

Google’ın algoritmaları, özel incelemeler sağlamanın yanı sıra, kullanıcı yanıtlarında kalıpları bulmak ve içgörüler üretmek için makine yapay zekayı kullanacak:

• Belirli bir alanla ilgili cevaplarda işle ilgili ifadeler vurgulanır.
• En sık kullanılan ifadeler, üç veya daha fazla kez kullanılmış ve alternatifler sunan ifadelerdir.;
• Google’ın yapay zekası, yanıtlarda; beceriler, deneyim ve kazanılan dersler vb. gibi önemli unsurları bulmak için kullanılır.

Yapay zeka, yanıtlarınızdaki eğilimleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Cevaplarınızı değerlendirmez veya cevabınızın hangi kısımlarının doğru veya yanlış olduğunu söylemez. Bunun yerine, işte kullandığınız ifadeleri, en çok kullandığınız kelimeleri ve ele aldığınız temaları göstermektedir.

Interview Warmup Ne Zaman Kullanılabilir?

Şimdilik, Mülakat Isınma Botu yalnızca ABD‘de kullanılabilir. Buradan deneyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili