1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

İçerik Fikirleri Üretecek 7 Web Sitesi

İçerik Fikirleri Üretecek 7 Web Sitesi
0

İçerik oluşturmak, bir işletme için hayati önem taşır. İster organik trafik oluşturmaya çalışan küçük bir işletme olun, ister erişiminizi genişletmek isteyen köklü bir firma olun, içerik başarıya giden yoldur. Ancak içerik yazmak zaman alıcı ve sıkıcı bir iş olabilir.

Bu yüzden sonsuz içerik fikirleri üretecek bu 7 web sitesi listesini bir araya getirdim. Bu web sitelerini kullanarak, içerik aramak için yüzlerce saat zaman ve enerjiden tasarruf edeceksiniz.

1. Answer Socrates

Answer Socrates, hedef kitleniz hakkında bilgileri ortaya çıkarmanıza yardımcı olan bir arama motorudur. Hedef kitleniz arasında popüler olan konuları ve anahtar kelimeleri bulmak ve karşılaştıkları yaygın sorunlara çözümler bulmak için kullanabilirsiniz.

Bu araç inanılmaz derecede faydalıdır çünkü hedef kitlenizin endişelerini doğrudan ele almanıza olanak tanır. Bu şekilde, içeriğinizin hedef kitleniz için alakalı ve değerli olduğundan emin olarak web sitenizde, bloğunuzda veya sosyal medyanızda daha fazla tıklama ve etkileşime yol açabilirsiniz.

2. Buzzsumo

Buzzsumo, çeşitli konulardaki en popüler içeriği keşfetmenize olanak tanıyan bir web sitesidir. Bu bilgileri, yüksek performanslı içerik oluşturmak, performansınızı izlemek ve hangi içerik parçalarının en iyi performansı gösterdiğini görmek için kullanabilirsiniz.

Buzzsumo‘nun en değerli özelliklerinden biri içerik analizleridir. Bu araç, çeşitli kategorilerde hangi içerik parçalarının en iyi performansı gösterdiğini görmenizi sağlar. Bu, hangi konuların popüler olduğunu ve içeriğin hangi bölümlerinin iyi performans gösterdiğini belirlemenize yardımcı olabilir. Bu bilgileri yeni, yüksek performanslı içerik parçaları oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

3. Google ile İlgili Arama

Web sitenizin veya bloğunuzun Google‘da üst sıralarda yer alması için hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşılayan yüksek kaliteli içerik üretmeniz gerekir. Ancak, bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır.

Başarı olasılığını artırmanın en iyi yollarından biri, ilgili arama terimlerinden yararlanmaktır. Bu, insanların Google‘da aradığı anahtar kelimelerle ilgili içerik üretmeye odaklanmanız gerektiği anlamına gelir. Birkaç şekilde yapılabilir:

 • Anahtar kelime araştırmasına dayalı makaleler yazın: İnsanların ne aradığını anlayarak ve bunun hakkında bilgilendirici ve ilgi çekici bir şekilde yazarak, sitenizin alakalı arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olacaksınız.
 • Etkileyici içerik oluşturun: İster video içeriği, ister blog veya sosyal medya gönderileri olsun, ziyaretçilerinizin daha fazlası için geri gelmesini sağlayacak yaratıcı ve heyecan verici konulara odaklanarak okumaya değer olduğundan emin olun.
 • Sitenizde anahtar kelimeler kullanın: Makalelerinizin başlıklarından yazılarınız ve fotoğraflarınız için kullandığınız etiketlere kadar tüm metninizin anahtar kelime açısından zengin olduğundan emin olun. Bu, sitenizin ilgili arama sonuçlarında ne kadar iyi sıralandığını artırmaya yardımcı olacaktır.
seo google aramaları - ilgili aramalar_ertengi.com
SEO Google ilgili aramalar

4. Mailbrew

Mailbrew, en sevdiğiniz içerik oluşturuculardan ve haber bültenlerinden en iyi içeriğin okunmasını kolay bir biçimde sunan günlük bir e-posta özetidir. Düzinelerce e-posta aramak zorunda kalmadan yaratıcı endüstrilerdeki en son trendler ve haberler hakkında güncel kalmak için mükemmel bir yollardan birisidir.

Her e-posta, favori kaynaklarınızdan en iyi içeriğe ve kaçırmak istemeyeceğiniz yeni ve trend makalelere bağlantılar içerir. Ayrıca, daha sonra kolayca erişebilmeniz için her zaman her e-postanın üst kısmında kaydedilmiş bağlantıları bulabilirsiniz. Son olarak, mailbrew.com web’den yalnızca en heyecan verici ve alakalı makaleleri içeren kullanışlı bir haber bülteni bölümü içerir.

5. Tweet Hunter

Tweet Hunter, yüksek kaliteli tweetleri hızlı ve kolay bir şekilde yazmak isteyen herkes için mükemmel bir araçtır. Yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olan günlük kişiselleştirilmiş tweet önerileri sunar.

Ayrıca beğendiğiniz tweet‘leri yeniden yazmanıza olanak tanır, bu da size ilham verir ve tweet‘lerinizi taze tutmanıza yardımcı olur. Yazacak yeni ve heyecan verici konular bulabilmeniz için size konu fikirleri ve içeriği sağlar.

6. Twemex

Twemex, heyecan verici fikirleri ortaya çıkaran bir Twitter tarayıcı uzantısıdır. Takip edilecek yeni ve ilginç içerik bulmanın harika bir yoludur ve ayrıca projeleriniz için fikir bulmak için de kullanabilirsiniz.

Twemex‘i kurduğunuzda, takip ettiğiniz herhangi bir hesaptan en popüler tweet‘leri izlemeye başlayacaktır. Bu, Twitter‘da en sevdiğiniz kişilerin en yeni ve en iyi fikirlerine her zaman erişebileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, Twemex tüm takipçilerinizden gelen en iyi fikirleri tek bir yerde göstererek en iyi fikirleri bulmanızı kolaylaştırır.

7. Tribescaler

Tribescaler, tweetlerinizin erişimini artırmak istiyorsanız sizin için mükemmel bir araçtır. Kullanımı kolay araçlarıyla, hızla viral olacak yüksek etkileşim oranlarına sahip tweetler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, benzersiz algoritması, tweet‘lerinizin hedef kitlenizle son derece alakalı olmasını sağlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili