fbpx
  • Ana Sayfa
  • iOS
  • Apple, iOS 16 İle Kilit Ekranına ve Mesajlara Büyük İyileştirmeler Getiriyor

Apple, iOS 16 İle Kilit Ekranına ve Mesajlara Büyük İyileştirmeler Getiriyor

Apple, iOS 16 İle Kilit Ekranına ve Mesajlara Büyük İyileştirmeler Getiriyor
Okunuyor Apple, iOS 16 İle Kilit Ekranına ve Mesajlara Büyük İyileştirmeler Getiriyor
0 / 5 Ortalama: 0 Toplam: 0

Apple‘ın WWDC 2022, her zamanki gibi başladı, bir sonraki işletim sistemi yükseltmesi olan iOS 16 hakkında ilerleyen süreçlerde bolca ayrıntıya değineceğiz. iOS 16, beta testini geçirdikten sonra piyasaya çıkacak, daha fazla kişiselleştirme seçeneği ve widget’lı gelişmiş bir kilit ekranı bizleri bekliyor gibi gözüküyor.

Kilit ekranında kullanılan yazı tiplerini ve renkleri özelleştirme yeteneği, Apple‘ın iOS 16 güncellemelerinin merkezinde yer alıyor. iOS 16, widget’lar eklemek ve ekran boyunca kaydırarak aralarında geçiş yapabileceğiniz, birden fazla kilit ekranı oluşturma imkanı sunacak. Apple tarafından sağlanan duvar kağıtları da animasyonlu seçeneklerle yenileniyor.

Mesajlara da büyük bir güncelleme geliyor: iOS 16, gönderilen mesajlardaki yazım hatalarını düzeltmek, göndermek istemediğiniz mesajları geri alma ve düzenlemeniz için bir mesaj dizisini okunmadı olarak işaretleme özelliği ekleniyor. SharePlay özelliğide mesajlara geliyor.

Apple’ın Canlı Metin özelliği videoya gelecek. Ayrıca, fotoğraflarda veya videolarda Canlı Metin kullanıldığında daha fazla işlem yapılabilir olacağız.

iOS 16, büyük olasılıkla bir iPhone’da ilk kez her zaman açık bir ekran sunduğu söylenen iPhone 14 serisiyle birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak bu işletim sistemi yükseltmesi yalnızca en son cihazları desteklemeyecek; Apple’ın beş hatta altı yaşında olan telefonlara yeni iOS sürümleri sunduğu biliniyor. Bu, son birkaç yılda önemli ilerleme kaydetmelerine rağmen, Android cihaz üreticilerinin eşleştirmek için mücadele ettiği bir özelliktir.

İlgili İçerikler:
Yorum Yap