fbpx

iPhone 15’in Ne Zaman Tanıtılacağı Belli Oldu!

iPhone 15’in Ne Zaman Tanıtılacağı Belli Oldu!
Okunuyor iPhone 15’in Ne Zaman Tanıtılacağı Belli Oldu!
0 / 5 Ortalama: 5 Toplam: 20

9to5Mac’in kaynaklarına göre, 13 Eylül‘de büyük bir akıllı telefon etkinliği düzenlenecek. Apple’ın geleneksel olarak eylül ayında iPhone’ları tanıtması, bu etkinliğin iPhone 15 lansmanı olabileceğini gösteriyor.

Apple‘ın en yeni telefonları olan iPhone 15 modelleri için artık çok az bir zaman kaldı. Her gün yeni bir detayın ortaya çıktığı telefonlar, her zamanki gibi önümüzdeki Eylül ayında karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Teknoloji devi, henüz telefonların tanıtılacağı etkinliğin kesin tarihini açıklamış değil. Ancak 9to5Mac’in raporları, Apple‘ın iPhone 15 için düşündüğü tarihi açığa çıkarabilir.

iPhone 15, 13 Eylül’de Tanıtılabilir

iPhone 15'in Ne Zaman Tanıtılacağı Belli Oldu iPhone 15 konsept tasarım

9to5Mac‘in konuya yakın birçok kaynağa dayandırdığı habere göre, ABD’deki mobil operatör çalışanlarının 13 Eylül‘de izin alması yasaklandı. Bu durumun sebebi, büyük bir akıllı telefon etkinliğinin planlandığı şeklinde.

Bu etkinliğin Apple tarafından düzenleneceğiyle ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak, şirketin geçmişte iPhone’ları genellikle Eylül ayında tanıttığı göz önüne alındığında, bu iddianın doğru olabileceği düşünülüyor. Ayrıca, 13 Eylül‘ün çarşamba gününe denk gelmesi, bu ihtimali daha da güçlendiriyor. Geçen yılki etkinlik de çarşamba günü düzenlenmişti.

iPhone 15 ailesi hakkında çeşitli sızıntılar ortaya çıktı. Lightning yerine USB-C bağlantısı bekleniyor ve tüm serinin daha büyük bataryalarla geleceği konuşuluyor. Pro modellerin ses tuşlarının eylem butonlarına dönüşmesi ve periskop kamera özelliği getirilmesi bekleniyor. Ayrıca, iPhone 15 Pro‘nun titanyum çerçevesi nedeniyle fiyat artışına yol açabileceği söylentiler arasında.

Yorum Yap