1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji

LG, Apple’ın Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Hazırlanıyor

LG, Apple’ın Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Hazırlanıyor
0

The Elec, LG Display‘in Apple‘ın sanal gerçeklik gözlüğü için MicroOLED ekran panelleri tedarik etmeye hazırlandığını bildirdi.

LG Display‘in şu anda Sunic System‘dan MicroOLED ekranlar için ekipmanı sipariş ettiği iddia ediliyor. Görünüşe göre şirket, Apple‘ın sanal gerçeklik gözlüğü için bir MicroOLED ekran paneli geliştirmek ve üretmek için ekipmanı kullanmayı planlıyor.

LG Display‘in Apple‘ın birinci nesil sanal gerçeklik gözlüğü için tedarik zincirinin bir parçası olduğuna inanılırken, LD Display’ın ana ekranını sağlaması beklenmiyor, Sony‘nin bunun yerine sanal gerçeklik gözlüğü için MicroOLED ekran panelini sağladığı söyleniyor. LG Display’in cihazın dış ekranı için yalnızca normal OLED ekran panelleri sağladığı söyleniyor.

LG, Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü ana MicroOLED ekran siparişlerini Sony’den almayı umuyor. Bunun da Apple’ın çıkarına olduğu söyleniyor çünkü Sony, kendi PlayStation VR gözlükleriyle Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü ile rekabet edecek.

Geçen yılın sonlarında, Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın daha hafif bir tasarım, geliştirilmiş bir pil sistemi ve daha hızlı bir işlemci sayesinde daha iyi performans sunmayı hedefleyerek gözlüğü ikinci nesil versiyonu üzerinde çalıştığını söyledi. Kuo, ikinci nesil gözlüğün sevkiyat programının, birinci nesil modelin seri üretiminin başlayacağı söylentilerinden yaklaşık iki yıl sonra, 2024’ün ikinci yarısında olabileceğini söyledi.

Apple’ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tasarımı Nasıl Olacak?

apple-mixed-reality-headset-mockup-apple-sanal-gerçeklik-gözlüğü-konsept-tasarım
Ian Zelbo tarafından sızdırıldığı iddia edilen bilgilere dayanarak konsept tasarımın bu şekilde olacağı öngörülüyor.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili