1. Anasayfa
 2. Sinema ve Dizi

Netflix Bilim Kurgu Dizi Önerileri

Netflix Bilim Kurgu Dizi Önerileri
Netflix Bilim Kurgu Dizi Önerileri
0

Netflix, bilim kurgu türünde oldukça geniş ve çeşitli bir dizi koleksiyonuna sahip. Eğer uzak diyarlara seyahat etmek, gelecekteki distopik dünyalara göz atmak veya sıra dışı olayların içine dalıp kaçmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Bilim Kurgu Dizileri

1. Black Mirror

Black Mirror

Black Mirror, modern teknolojinin karanlık tarafını keşfeden bir bilim kurgu antoloji dizisidir. Her bölüm, teknolojinin nasıl ters gidebileceğini gösteren farklı bir hikayeyi anlatıyor. Black Mirror, düşünmeye sevk eden ve oldukça sürükleyici bir dizi.

2. Stranger Things

Stranger Things

Stranger Things, 1980’lerin Indiana kasabasında geçen bir bilim kurgu korku dizisidir. Bir grup çocuk, arkadaşlarından birinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından onu aramaya başlar. Stranger Things, nostaljik ve ürkütücü bir dizi.

3. Dark

Dark

Dark, Almanya’da bir kasabada geçen bir bilim kurgu gizem dizisidir. Bir grup çocuk, zaman yolculuğu keşfettikten sonra, geçmişi ve geleceği değiştirmeye çalışırlar. Dark, karmaşık ve sürükleyici bir dizi.

4. Sense8

Sense8

Sense8, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sekiz kişinin zihinsel olarak bağlantılı olduğunu keşfeden bir bilim kurgu dizisidir. Sense8, farklı kültürleri ve insan ilişkilerini anlatan bir dizi.

5. Altered Carbon

Altered Carbon

Altered Carbon, insanların bedenlerini değiştirerek ölümsüz hale gelebildiği bir gelecekte geçen bir bilim kurgu dizisidir. Altered Carbon, aksiyon dolu ve oldukça felsefi bir dizi.

6. Upload

upload

Upload, 2033 yılında geçen ve ölen insanların sanal bir cennete yüklenebildiği bir bilim kurgu komedi dizisidir. Upload, komik ve düşündürücü bir dizi.

7. The Midnight Club

The Midnight Club

The Midnight Club, ölümcül bir hastalıkları olan bir grup gencin her gece bir araya gelip korku hikayeleri anlattığı bir yetişkinlere yönelik bilim kurgu korku dizisidir. The Midnight Club, ürkütücü ve sürükleyici bir dizi.

8. Resident Evil

Resident Evil

Resident Evil, aynı adlı video oyunu serisine dayanan bir bilim kurgu korku dizisidir. Resident Evil, aksiyon dolu ve oldukça kanlı bir dizi.

9. Archive 81

Archive 81

Archive 81, 1994 yılında kaybolan bir video kaset koleksiyonunu restore etmekle görevli bir adamın hikayesini anlatan bir bilim kurgu gizem dizisidir. Archive 81, gizemli ve sürükleyici bir dizi.

10. Alice in Borderland

Alice in Borderland

Alice in Borderland, Tokyo’da mahsur kalan ve hayatta kalmak için tehlikeli oyunlar oynamak zorunda kalan bir grup gencin hikayesini anlatan bir bilim kurgu gerilim dizisidir. Alice in Borderland, aksiyon dolu ve oldukça heyecanlı bir dizi.

11. The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy, süper kahramanlardan oluşan bir ailenin hikayesini anlatan bir bilim kurgu dizisidir. The Umbrella Academy, aksiyon dolu ve oldukça komik bir dizi.

12. Russian Doll

Russian Doll

Russian Doll, aynı günü tekrar tekrar yaşayan bir kadın hakkındaki bir bilim kurgu komedi-drama dizisidir. Russian Doll, gizemli ve sürükleyici bir dizi.

13. Good Omens

Good Omens

Good Omens, bir melek ve bir iblisin dünyayı kıyametten kurtarmak için birlikte çalışmasını anlatan bir bilim kurgu komedi dizisidir. Good Omens, komik ve duygusal bir dizi.

14. The Witcher

The Witcher

The Witcher, canavar avcısı olan Geralt of Rivia’nın hikayesini anlatan bir bilim kurgu fantastik dizisidir. The Witcher, aksiyon dolu ve oldukça karanlık bir dizi.

15. Locke & Key

Locke & Key

Locke & Key, büyülü anahtarlar bulan bir ailenin hikayesini anlatan bir bilim kurgu fantastik dizisidir. Locke & Key, gizemli ve sürükleyici bir dizi.

Diğer Bilim Kurgu Dizileri:

 • The OA
 • The Rain
 • 3%
 • Travelers
 • Lost in Space
 • Maniac
 • Into the Night
 • V Wars
 • Another Life
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım