1. Anasayfa
 2. Hızlı Bilgi

Open Graph Meta Etiketi Oluşturma Aracı

Open Graph Meta Etiketi Oluşturma Aracı
0

Open Graph Meta Nedir?

Open Graph Meta, bir web sayfasının sosyal ağlarda nasıl görüntüleneceğini belirlemek için kullanılan bir araçtır. Bu araç, web sayfasının başlığını, açıklamasını, resimlerini ve diğer bilgileri içerebilecek olan Open Graph meta etiketlerini oluşturmanıza olanak tanır. Bu etiketler, sosyal ağlar tarafından web sayfasının paylaşıldığında kullanılır ve sayfanın görünümünü daha çekici ve anlamlı hale getirir. Bu sayede, sosyal medya kullanıcılarının daha ilgili içerikleri keşfetmeleri ve paylaşmaları kolaylaşır.

Open Graph Meta etiketlerini tanımlar. Bu etiketler, sosyal ağlar tarafından web sayfasının paylaşıldığında kullanılır ve sayfanın görünümünü daha çekici ve anlamlı hale getirir. Open Graph protokolünde birçok farklı özellik bulunur. Bazı etiketler zorunlu iken bazıları isteğe bağlıdır. Özellikle Open Graph Meta için; Başlık, Açıklama, URL ve Resim gibi 4 parametreler zorunlu olarak belirlenmelidir.

Bir web sitenizdeki bir sayfayı Facebook veya diğer sosyal medya sitelerinde paylaştığınızda, linkiniz için bir önizleme görüntülenir. Bu, link için bir önizlemedir. Bağlantı hakkında bilgi içeren temel bir karttır. Facebook Paylaşma Hata Ayıklayıcısını kullanarak Open Graph meta verilerinizi önizleyebilir ve hata ayıklayabilirsiniz.

open graph meta örnek kullanımı
Open Graph Örnek Kullanım

Open Graph Meta Etiketi Oluşturma Aracı Nasıl Kullanılır?

Open Graph Meta Etiketi Oluşturma Aracına bu bağlantıya tıklayarak meta etiketinizi oluşturabilirsiniz. Web sayfanız için Open Graph meta verilerini aşağıdaki adımları izleyerek oluşturabilirsiniz.

 1. 2 bilgi girişi alanı vardır. Biri zorunlu meta verileri diğeri ise isteğe bağlıdır. Zorunlu meta veri alanları (başlık, tür, URL ve resim) geçerli bir Open Graph etiket için bu alanların doldurulması gerekir.
 2. İsteğe bağlı alanlar, sayfanız bu etiketler ile uyumlu ise isteğe bağlı meta verileri de ekleyebilirsiniz.
 3. Web sayfanız hakkında bilgi girdikten sonra “Generate” butonuna tıklayın.
 4. Open Graph meta etiketleri çıktı alanında görüntülenecektir. Bu kodu sadece kopyalayın ve “<head>“, “</head>” etiketleri arasına yapıştırın.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım