1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberleri

Togg’dan Ucuz Tesla Model 2 Geliyor!

Togg’dan Ucuz Tesla Model 2 Geliyor!
Togg'dan Ucuz Tesla Model 2 Geliyor!
0

Elektrikli araç pazarında lider konumda bulunan Tesla, üretimini genişletmek için uygun fiyatlı modellere odaklanıyor. Çinli medya kuruluşlarının raporlarına göre, Tesla önümüzdeki dönemde uygun fiyatlı Model 2 için üretim sürecine başlayacak.

TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) ve Tesla gibi elektrikli araç üreticileri ile rekabet etmektedir. Son dönemlerde ise TOGG’un ucuz bir Tesla Model 2 üreteceği söylentileri yayılmaya başladı.

ShiftDelete.Net‘in haberine göre, Asya’da ortaya çıkan sızıntılara göre, uygun fiyatlı Tesla Model 2 için üretim süreci önümüzdeki dönemde başlayacak ve TOGG’un bu aracın üretiminde yer alacağı iddia ediliyor. Ancak, ShiftDelete.Net’in kendi haberinde de belirttiği gibi, bu söylentilerin doğruluğu henüz netleşmemiş durumda ve resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır.

TOGG hakkında diğer bir haberde ise, henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen tüm özellikleri belli olan bir aracın tanıtımının yapıldığı ve Tesla Model S ile karşılaştırıldığı belirtiliyor.

Uygun Fiyatlı Tesla Model 2

Tesla, elektrikli otomobil piyasasında uygun fiyatlı bir modeliyle kullanıcılarının beklentilerini karşılamaya hazırlanıyor. Şirketin CEO’su Elon Musk, daha önce yaptığı açıklamalarda “Model 2” olarak adlandırılan uygun fiyatlı otomobil üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Medyada yer alan haberlere göre, Model 2‘nin fiyatı yaklaşık 25 bin dolar olması bekleniyor ve otonom bir araç olarak tasarlanacak. Bu fiyat, Tesla’nın daha önce piyasaya sürdüğü modellere göre oldukça uygun bir seviyede yer alıyor. Model 2, Tesla’nın şimdiye kadar ürettiği en ucuz araç olacak.

Tesla Model 2‘nin özellikleri hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Elon Musk’ın açıklamalarına göre aracın üretim maliyetleri diğer modellere göre yarı yarıya düşürülecek. Model 2’nin piyasaya sürülmesi ile birlikte, Tesla’nın daha geniş bir kitleye hitap etmesi ve elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması bekleniyor.

Son olarak, Tesla Model 2’nin Türkiye fiyatı hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olsa da, aracın yaklaşık 25 bin dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

[benzer]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım