1. Anasayfa
 2. Oyun

Witcher 4 için Heyecanlandıran Gelişme!

Witcher 4 için Heyecanlandıran Gelişme!
Witcher 4 için Heyecanlandıran Gelişme
0

CD Projekt Red CEO’su, yaptığı açıklamada Witcher 4 ve Cyberpunk serisinin devam oyunu gibi merakla beklenen konulara değindi.

CD Projekt Red CEO’su Adam Kiciński, Cyberpunk 2077‘nin ardından tamamen farklı bir temaya sahip olmasına rağmen büyük bir ilgi gören Witcher 4 hakkında açıklamalarda bulundu.

CD Project Red’in CEO’sunun Witcher 4 Açıklamaları!

CD Projekt Red CEO’su, Phantom Liberty genişleme paketinin olumlu tepkileri sonrasında yaptığı açıklamalarda, tamamen farklı bir evrende geçmesine rağmen büyük bir hayran kitlesi bulunan Witcher 4’ün geliştirilme sürecinde olduklarını duyurdu.

Adam Kiciński, Witcher 4 projesi üzerinde 330‘dan fazla kişiyle çalıştıklarını ve ekibin 2024 ortalarında 400 kişiye ulaşmayı hedeflediğini açıkladı. Ancak, Phantom Liberty’nin başarılı eleştirilere ve The Witcher 3‘ün yeni nesil güncellemesinin bir yıl geçmesine rağmen, Witcher 4‘ün çıkış tarihinin yakın bir gelecekte olasılık dahilinde olmadığını belirtti. Kiciński, Polonyalı haber sitesi Parkiet’e verdiği röportajda, Cyberpunk‘ın çıkışının zorlu ve yorucu olduğunu ifade etti ve bu nedenle beklenen Witcher serisinin tahmin edilenden daha uzun bir sürede tamamlanacağını ekledi. Ancak, önümüzdeki aylarda projeye dair “büyük ilgi çekmek” amacıyla daha fazla ayrıntı paylaşabileceklerini ima etti.

CD Project Red’in Diğer Projeleri Neler?

The Witcher 4 projesinin yanı sıra Kiciński, ekibinin ABD merkezli stüdyo The Molasses Flood ile The Witcher evreninde geçen ve kod adı Sirius olan bir başka proje üzerinde çalıştığını belirtti.

Ayrıca, 2022’de ilk kez duyurulan The Witcher 1‘in yeniden yapımının da Fool’s Theory stüdyosuyla birlikte geliştirildiğini ekledi. Ancak, bu iki oyunun çıkış tarihleri henüz açıklanmış değil.

Cyberpunk 2 için Çalışmalar Başladı mı?

Kiciński, henüz başlatılmamış olsa da Orion kod adlı Cyberpunk 2‘nin çalışmalarının planlama aşamasında olduklarını ifade etti. Night City‘de yeni bir maceraya atılmayı bekleyen oyuncular için Kiciński, “Şu anda ekip oluşturuluyor. Ekibin merkezini ise Boston’da bulunan North American Stüdyo çalışanları oluşturacak.” dedi.

Daha sonra, Vancouver ekibi ve Polonya merkezli geliştiricilerin desteğiyle daha büyük bir ekip kurulacağını açıkladı. Şirket, önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelerle hem Witcher 4 hem de Cyberpunk 2 hakkında daha fazla bilgiyi paylaşacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili