1. Anasayfa
 2. Oyun

Xbox Game Pass Fiyatı Zamlandı!

Xbox Game Pass Fiyatı Zamlandı!
0

Microsoft resmi bir açıklama yaparak Xbox Game Pass fiyatlarında beklenen zam miktarını duyurdu. Eski fiyattan yararlanmak için son günlerin geldiği açıklandı.

Beklenen haber sonunda geldi ve Microsoft, Xbox Game Pass fiyatlarına zam yapacağını duyurdu. Bu zam haberleri aslında birkaç gün önce abonelik sayfasında yer alan ifadelerden anlaşılmıştı. Eğer oyun sektörünü yakından takip ediyorsanız, birçok oyuncunun zaten önlem olarak 2 veya 3 yıllık abonelik satın aldığını fark etmişsinizdir. Yeni fiyatların 6 Temmuz itibariyle yürürlüğe gireceğini göz önünde bulundurursak, mevcut fiyatlardan yararlanmak için son günlerin geldiğini söyleyebiliriz.

Xbox Game Pass Fiyatı Zamlanıyor

Microsoft, küresel olarak fiyatlarda bir artış yapacağını duyurdu. Yeni fiyatlara bakıldığında, büyük oranda bir artış yaşandığı görülse de yine de Xbox Game Pass’ın oldukça avantajlı kalmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Fiyatlara %168 oranında bir zam gelmiş olsa da ülkemizdeki enflasyon karşısında hala uygun bir fiyat seviyesinde olması oldukça üzücü bir durum.

6 Temmuz’da yürürlüğe girecek yeni fiyatlara baktığımızda, küresel olarak bir veya iki dolarlık artışlar olduğunu görüyoruz. Ülkemizde ise Xbox Game Pass Ultimate aboneliği 44.99 TL‘den 120.99 TL‘ye yükseliyor. Sadece konsol için geçerli olan Game Pass Konsol aboneliği ise 29.99 TL‘den 79.99 TL‘ye çıkıyor. PC Game Pass konusunda henüz bir açıklama yapılmamış olsa da fiyatın aynı kalabileceği söyleniyor. Ancak olası bir artış durumunda, konsol sürümü ile aynı, yani 79.99 TL olması beklenir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dijital Pazarlama Uzmanı

Yazarın Profili